15 marca 2024

Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2024 

5 maja 2024 r., na 82 dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, gwiazdy światowego chodu sportowego przyjadą do Warszawy na zaproszenie legendy tej konkurencji – czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

 

3. edycja Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup po raz kolejny odbędzie się w ramach prestiżowego cyklu Race Walking World Tour Gold, a topowe zawodniczki i zawodnicy ścigać się będą na nowej trasie wytyczonej w historycznym sercu stolicy Polski. Na rundach wokół Teatru Wielkiego i Opery Narodowej rywalizacja elity odbywać się będzie tradycyjnie na 20 kilometrów oraz, po raz pierwszy, na dystansie dwa razy krótszym. Pozwoli to na lepsze przygotowanie do konkurencji sztafet mieszanych, która na paryskich igrzyskach zadebiutuje właśnie na dystansie maratonu składającego się z około 10-kilometrowych odcinków realizowanych naprzemiennie przez mieszaną parę. 

 

Warszawski mityng, odbywający się dwa tygodnie po Drużynowych Mistrzostwach świata w Antalyi, będzie dla sportowców nie tylko ważnym etapem w budowaniu formy, ale także doskonałą okazją do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. 

 

Social media

Menu

Kontakt

 Partner strategiczny: WeNet

© 2024 All rights reserved